Lauantain tarkka ohjelma

Kaipaatko kellonaikoja? Lauantai 17.8. on tässä. Muutokset ovat toki mahdollisia.

Kireen kypärän tavernapiha

kloesitys
10.00–10.45Aeldwine
11.00–11.45Teufelstanz
12.00–12.45Mamyth
13.30–14.15Corvus Corax
14.30–15.15Greenrose Faire
15.30–16.15Ants in the Pants
16.30–17.15Teufelstanz
17.30–18.15Räikkä
18.30–19.15Ants in the Pants
19.30–20.15Obscurus Orbis
20.30–21.15Teufelstanz
21.30–22.15Idisi
22.45–23.30Corvus Corax
23.30–01.00DJ

Mittelöt

11.00 viikingit viikinkiareena
10.00–18.00buhurt-alkuerät buhurt-areena
14.00 turnajaiset turnajaisareena
21.00 Rohan-tallin tuliturnajaiset, erill. pääsylipputurnajaisareena

Hämeen linna

kloesityspaikka
10.00–17.00Alasin ry elävöittää
sotilastupaa
henkivartijasali
10.00–17.00Humalasalo elävöittääRouvainkammari &
Voudin kammari
10.00–17.00Harmaasudet elävöittääHenkivartijasali
11.00–11.30Ilkka Näveri, luuttuLinnan huoneissa
11.30–11.45Alasin ry, varsijousi
ase-esittely
ja ampumanäytös
rondellin edessä
11.45–12.15Muskottilinnan huoneissa
12.00–12.30Virna, laulualeivintupa
12.00–12.30Henri Hiljander, luentolinnan luentosalin yläkerta
12.15–12.45Eetu Klemetti, perinnesoittimetilnnan huoneissa
12.30–13.15Il Buffone di Corteesilinnan pihalla
13.00–13.30 Kai kankaanpää, luentolinnan luentosalin yläkerta
13.00–13.15Alasin ry:n varsijousinäytösrondellin edessä
13.30–14.00Ilkka Näveri, luuttulinnan huoneissa
14.00–14.30Virna, laulualeivintupa
14.15–14.45Eetu Klemetti, perinnesoittimetlinnan huoneissa
14.30–15.00Humalasalo, tanssiesitysMuskotti säestää
15.00–15.15Alasin ry, varsijousinäytösrondellin edessä
15.00–15.30Satu Hovi, luentolinnan luentosalin yläkerta
16.00–16.30Virnaleivintupa
17.00–17.15Alasin ry:n varsijousinäytösrondellin edessä
17.15–17.45Muskottilinnan huoneissa
20.00–22.00Pidot, eril.. pääsylippuerillinen ohjelma
22.00–24.00Pitojen ja tuliturnajaisten jatkoterillinen ohjelma

Ohjelma alueella

kloesityspaikka
10.00–18.00puuhaa lapsille: labyrintti, heittopelejä, bofferimiekkailua, turnajaisareena ym.Kakarain kylä
10.00–18.00Finnhird
taistelutalutusratsastusta
alueella
10.00–18.00Kissankulman kotieläinpihaKakarain kylä
10.15–11.00Tryznaakustinen lava
10.30–11.00Louhen Korpit, tanssiaalueella / akustinen
lava
10.30–11.15Il Buffone di Corteakustinen lava
12.00–12.45AeldwineViekkaan vasallin
kauppakuja
12.30–13.15Räikkäakustinen lava
13.00–13.30Tryzna, porkkanapillityöpajaTryznan teltta tavernan lähellä
13.05–13.50Obscurus Orbisturnajaisareena
14.00–14.30Kalevan Noidan työpajaKakarain kylä
14.00–14.45Louhen Korpit, tanssiaalueella/ akustinen
lava
14.15–14.55Il Buffone di Corteakustinen lava
14.30–15.15AeldwineViekkaan vasallin
kauppakuja
15.00–15.45Räikkäakustinen lava
15.45–16.15Tryzna, porkkanapillityöpajaTryznan teltta tavernan lähellä
16.00–16.30Kalevan Noidan työpajaKakarain kylä
18.00–18.45Louhen Korpit, tanssinäytösTaverna
21.00–22.00Tryzna, Idisi, Il Buffone di Corte,
Räikkä, erill. pääsylippu
turnajaisareena
gaala
22.00–23.00Teufelstanzlinnan jatkot
Back to top