Sunnuntain tarkka ohjelma

Sunnuntaina on tarjolla taikaa ja tapahtumia. Kellonajat ovat tässä – mutta muutokset ovat mahdollisia.

Kireen kypärän tavernapiha

10.00 Ants in the Pants
11.00 Aeldwine
12.00 Teufelstanz
13.00 Mamyth
14.00 Greenrose Faire
15.00 Ants in the Pants
16.00 Aeldwine

Mittelöalueet

10.00–17.00buhurt 1 vs 1 buhurt-areena
12.00 suuri viikinkitaistelu viikinkiareena
14.00 Rohan-tallien turnajaiset turnajaisareena

Hämeen linna

10.00–17.00Alasin ry elävöittäähenkivartijasali
10.00–17.00Humalasalo elävöittäärouvainkammari &
voudin kammari
10.00–17.00Harmaasudet elävöittäähenkivartijasali
10.30–11.00Eetu Klemetti, perinnesoittimialinnan huoneissa
11.30–12.00Muskottilinnan huoneissa
11.30–11.45Alasin ry:n varsijousi
ase-esittely ja ampumanäytös
rondellin edessä
11.45–12.15Ilkka Näveri, luuttulinnan huoneissa
12.00–12.30Satu Hovi, luentolinnan luentosali
12.15–12.45Eetu Klemetti, perinnesoittimetlinnan huoneissa
13.00–13.15Alasin ry:n varsijousinäytösrondellin edessä
13.00–13.30Henri Hiljander, luentolinnan luentosali
13.30–14.15Il Buffone di Corteesilinnan pihalla
14.00–14.30 Kai Kankaanpää, luentolinnan luentosali
14.30–15.00Humalasalon tanssiesitys,
Muskotti säestää
15.00–15.15Alasin ry:n varsijousinäytösrondellin edessä
15.00–15.30Eetu Klemetti, perinnesoittimetlinnan huoneissa
15.30–16.00Ilkka Näveri, luuttulinnan huoneissa
16.00–16.45Muskottilinnan huoneissa
16.30–16.45Alasin ry:n varsijousinäytösrondellin edessä

Ohjelmaa alueella

10.00–17.00puuhaa lapsille: labyrintti,
heittopelejä, bofferimiekkaila,
turnajaisareena ym.
Kakarain kylä
10.00–18.00Finnhird,
taistelutalutusratsastusta
alueella
10.00–18.00Kissankulman
kotieläinpiha
Kakarain kylä
10.00–11.00Tryznaakustinen lava
10.30–11.00Kalevan Noidan
työpaja
Kakarain kylä
10.30–11.15RäikkäViekkaan vasallin
kauppakuja
11.00– 11.45Il Buffone di Corteakustinen lava
11.00–11.30Louhen Korpit
ohjaa tansseja
alueella / akustisella lavalla
11.15–12.00Obscurus Orbisviikinkiareena
11.30–12.30Tryzna,
porkkanapillityöpaja
Tryznan teltta
tavernan lähellä
12.00–12.45Räikkäakustinen lava
12.00–12.45Louhen Korpit, tanssiesitystaverna
12.30–13.15Aeldwine Viekkaan vasallin
kauppakuja
13.00–13.50Idisiturnajaisareena
13.15–14.00Tryznaakustinen lava
13.15–14.00RäikkäViekkaan vasallin
kauppakuja
14.30–15.15Il Buffone di Cortevapaasti alueella
14.30–15.00Kalevan Noidan työpajaKakarain kylä
15.00–15.45Räikkäakustinen lava
Back to top